שרון איתם Sharon Eitam

 אודותי 

שרון איתם, שחקנית, בוגרת ביה'ס למשחק בית צבי, מנחת קבוצות בשילוב אומנויות, ומנחת תאטרון פליבק טיפולי.

לפני הרבה שנים כשהייתי קטנה היה ברור לי שכולם רוצים להיות שחקנים, בדיוק כמו זו השחקנית האמריקאית הנוצצת מהטלביזיה בשחור לבן (מאוד התפלאתי כשגיליתי שזה לא כך), בנוסף רציתי להיות סופרת, המצאתי שירים ובגיל מאוחר יותר הסתובבתי עם פנקס וכתבתי בו סיפורים קצרים בסגנון מקס ומוריס וסיפורי הרשלה, ו... יש בתוכי תמונה שלי כילדה ממש קטנה, אני עוברת בין כל השכנים בבניין ושואלת אם הם צריכים עזרה, ככה אהבתי שכולם ירגישו מחובקים.. וכמובן שגם אני ארגיש כך.

אח״כ החיים סידרו לי כמה עיקולים חדים, תהפוכות ושינויים (ככה זה בסיפורים וכנראה שאצל עוד רבים זה כך גם בחיים, כדי שיהיה מעניין(: ) ואז הילדה הזאת קצת נכנסה והוכנסה  למגירה ביחד עם הבובות.

עברו הרבה הרבה שנים ...

אחרי הצבא הלכתי להגשים החלום וללמוד משחק בביה"ס למשחק בית צבי אבל אז שמעתי בתוכי קול (הוא הופיע בחלום ,ככה זה אצלי החלומות מדברים), והוא אמר "איך את יכולה להתעסק במשחק כשיש כל כך הרבה סבל בעולם?!״

מאז תמיד חיפשתי איך לשלב...

בין כישורי כשחקנית כאומנית לבין החשיבות לעזור  ולהקשיב לזולת ומכיוון שבנוסף בורכתי בעקשנות זה היה צריך להיות בדרכי שלי (לא בטוחה שממליצה!!!).

בגלל החוויה שאני עברתי חשוב לי לתת לילדים את האפשרות להמשיך לעוף ולחיות בעולם הילדות מלא היצירתיות והאותנטיות, לתת להם הלגיטימציה להיות קרובים למהותם ולבטא עצמם באופן חופשי…

אני עושה זאת באמצעות הפעלות ומופעים תאטרלים שונים, עבדתי בתוכניות שמשלבות הבעה רגשית דרך כלים יצירתיים שונים ובתוכנית חוסן באמצעות בובותרפיה. במשך הרבה שנים וגם היום אני מעבירה מסרים בנושא קבלת השונה, רב-תרבותיות ותקשורת מקרבת באמצעות הצגות-לילדים.

 בשנים האחרונות אני מעבירה גם..

חוגים טיפולים לאנשים על הרצף האוטיסטי ואנשים עם צרכים מיוחדים .

סדנאות לגיל השלישי שמשלבות בין מופע סיפורים שלי, להעלאת זיכרונות שלהם וחיבור לילד שבפנים.

לנשים, מופעי סיפור וסדנאות שמחברות לילדה הפנימית ולעוצמה הפנימית. 

במהלך חיפושי, גם הרוחניים, פותחה אצלי שירה מיוחדת שאנשים מעידים שמאוד מרגיעה וכמו מחברת למימדים עליונים ולשקט גדול, אני מרבה להשתמש בה בכל המפגשים שאני מעבירה.


במהלך המסע שלי למדתי לימודי הנחיית קבוצות בשילוב אומנויות והנחיית פליבק טיפולי וגם... מבוא לאנתרופוספיה, תאטרון הגוף, מאסטר רייקי, אנרגיה מרפאה, וכיום אני תלמידה בביה״ס הבין לאומי למודעות של פטריציו פאולטי.

שנמשיך ליצור את סיפור חיינו באומץ ובאמונה, ביצירתיות ותשוקה ובאהבה לעצמינו ולעולם.

שרון